the singing falls waterfall singing falls logo text capella, the goat shepherd's constellation

Znalezieniu odpowiedzi?
Pokój powinien być tam.
~ox-{

 

 

 

~~*   Genealogia genetyczna DNA   ~~*
~~*   Pamięci mojej Matki i Ojca   ~~*
mom & dad
~~* Helen (Wlaź) oraz Stanley (Petraszczuk) Petrowski 1946 ~~*
dna

 

~~* Historia Znalezienia Mojego Genetycznego Plemienia *~~

Stanley_John_Petrowski.jpg

Drogi czytelniku, język polski nie jest moim językiem ojczystym. Wychowałem się w tradycyjnym polskim domu w USA i pamiętam niewiele, polski znałem tylko w młodości. Z tego powodu proszę przyjąć moje przeprosiny za pisownię lub błędy gramatyczne.

Dziękuję za pomoc w tłumaczeniu przyjaciołom z Polski. Jeśli masz do zaoferowania lepsze tłumaczenie prosimy o kontakt: stanley@surcp.org

~~* *** ~~*

W 2015 roku skontaktował się młody człowiek Łukasz Kominko. Wyruszyłem w podróż na łono rodziny i przodków w sposób, którego wcześniej nie mogłem sobie wyobrazić.

"Dzień dobry! Nazywam się Łukasz i mieszkam w Polsce. Od jakiegoś czasu szukam rodziny mojego dziadka. Ciotką jest Katarzyna Petrowski. Urodziła się w Polsce 20 lutego 1897 roku, ale później przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Nazwisko Katarzyny przed ślubem jest KYĆ. Prawdopodobnie zmarła 1 lipca 1982 roku (Woodbury, Pensylwania). Mąż Katarzyny Ludwig Petrowski. On także urodził się w Polsce w 1897 roku i przybył do Stanów Zjednoczonych w 1912 roku. Ślub Katarzyny i Louis był w 1916 roku Katarzyna i Ludwig miał 6 dzieci: Stanley urodził się w 1918 roku, Kasmar urodził się w 1922 roku, Joseph urodził się w 1924 roku, Jenevive urodził się w 1921 roku, Anna urodziła się w 1929 roku w Marion Louise urodziła się w roku 1936. Czy znasz kogoś w rodzinie? Czy jesteś jej częścią? Pozdrawiam i proszę o pomoc Łukasz Kominko "

Nie mogę wyrazić radości i podniecenia, jakie czułem w wyniku tego kontaktu z Łukaszem! Przy okazji Przeszukałem net rekordy Ellis Island manifestów okrętowych i sieć po prostu z ciekawości odnośnie moich rodzinnych korzeni. W zasadzie rejestry różnego rodzaju mogą wysłać cię na pościg dzikich gęsi z powodu nieuniknionych błędów ortograficznych i danych. Statki manifesty są notorycznie za to. Uważam, że USA Census bardzo trudne ........ Mimo to, udało mi się prześledzić moje pochodzenie moich wielkich i wspaniałych pradziadków na obu moich ojcowskich i matczynych stronach rodziny i ich miejsca urodzenia w Polsce i na Ukrainie. Jest to niezwykle zdumiewające dla mnie, ponieważ często jest to bardzo trudne iść tak daleko wstecz dla wielu ludzi. Wojny i rewolucje nie zniszczyły wszystkich dokumentów tych ziem. Tej rzeczy nauczyłem się w tym ostatnim roku (2015): poziom zrozumienia historii mojej rodziny wzrósł daleko poza moje najdalsze sny.

Przestrzeń internetowa będzie zapisem spostrzeżeń, które otrzymałem zarówno moich badań genetycznych. Mam nadzieję zrobić dokładną stronę dotyczącą mojego drzewa genealogicznego i odkrycia genealogiczne również. W tym czasie wszystkie aktualizacje do każdego tematu zostaną włączone na końcu każdej sekcji tematu z adnotacją o dacie aktualizacji. Mam nadzieję cieszyć się tą podróżą.

~~* *DNA* Potwierdza *Ancient* i Głęboki Wschodni Europejski (Europejczyk) Korzenie *~~

ethnic_ancestry.jpg

Ancestry DNA Autosomal DNA Ethnicity Results

"AncestryDNA" (przodków) Wyniki Testu

Wraz z niezwykłych odkryć genealogicznych, które mogą być śledzone przez "ścieżki papieru", moje poszukiwania zainspirowało mnie do inwestowania w badania DNA. Po wykonaniu badań na linii strategia na rzecz badań DNA okazało się, że był bardzo pomocny.

Muszę wyrazić zdumienie, napisać co czułem, jak niezwykle zdumiewającymi stworzeniami jesteśmy i jak dziwne są tajemnice naszej formacji. Jeden dzień po tym, jak zrobiłem moje testy DNA zdałem sobie sprawę z uderzającego zjawiska. Jesteśmy idealnymi miniaturowymi repliki przodków w każdym miejscu! Zakodowane w genach to, kim jesteśmy. Twoje łzy, ślina, włosy i skóra - wszędzie. W ramach tych komórek są chromosomy, które mówią obecną i starożytną historię, kim jesteś. Kolor oczu, kolor skóry i wiele aspektów zdrowia jest zapisanych w materiale. Rozpraszać je za każdym razem, gdy prysznic, zarysowania głowę, piły paznokcie, kichania, pluć lub złom i krwawienia na skale przez przypadek. Nie boję się ujawnić mojego kodu DNA z tej prostej przyczyny, że jeśli ktoś naprawdę chciał je uzyskać mógł dość łatwo wykonać je w ciągu chwili. Przestępcy są wychwytywani przez cały czas przez DNA - pozostawiają za sobą ślady na narzędziach, ludziach i miejscach.

Istnienie kilku testów, które można zrobić w celu poznania różnych aspektów naszego DNA. Mężczyźni mogą wziąć trzy testy; T-DNA, w sposób autosomalny DNA i DNA mitochondrialnego. Kobieta może mieć dwa testy; autosomalnie DNA i DNA mitochondrialnego. Chromosom Y DNA przechodzi tylko z ojcem swoich synów. Mitochondrialne DNA jest przekazywana z matki na synów i córki. I wreszcie, nasz autosomalnie DNA składa się z "Random" 50% DNA chromosomu z każdego z naszych rodziców.

Istnieje kilka przedsiębiorstwa, prowadzących badanie DNA. Przegląd tych firm można znaleźć na stronie Międzynarodowego Towarzystwa Genealogia Genetyczna tutaj: Tabela porównawcza ISOGG . Wybrałem test mojego DNA autosomalny z ancestryDNA. Wyniki tej spółki może być przeniesiony do Family Tree DNA za opłatą. To daje dostęp do dwóch baz danych pozwalających na większy ewentualny kontakt z krewnymi, którzy zostali przebadani.

Autosomalnie DNA (atDNA) ujawnia nasze etniczne make up. Obraz ten przedstawia główne wyniki mojego testu ancestryDNA autosomalny. Trudno było mi zaakceptować te wyniki. Przeciętny obywatel Polski jest tylko 65% potomstwa Europy Wschodniej. Polska została podjęta przez wiele narodów i grup etnicznych. Turcy, Tatarzy, Niemcy, Szwedzi, Prusacy, Rosjanie, Rzymianie, Francuzi, mongolskie hordy i grupę innych ludzi w tym czasie wziął pochodzenia rdzenność Europy Wschodniej. Żaden z nich to mój genetyczny DNA. Zaskoczyło mnie to. Margines błędu 5% jest możliwe, a nawet gdyby była domieszka DNA fińskim lub norweskim, który spadł przed obszarze inwazji. Widać, że moi domieszek oszacowano mniej niż 1%. Moja rodzina została ukryta z tych najazdów.

Postanowiłem przetestować moje DNA autosomalny z inną firmą w celu potwierdzenia tych wyników.

ethnic_ftdna.jpg

Family Tree DNA Szczupła Wyniki autosomalna

Family Tree DNA (ftdna) Wyniki testów

Family Tree DNA jest kolejną firmą, która wykonuje badania DNA. Są one uważane za renomowane. Inną próbkę DNA wysłano do oceny przez autosomalny DNA. Firma testuje również mitochondrialnego DNA (mtDNA) oraz chromosom Y (ydna). Omówię te testy dalej.

APo bardzo niespokojny oczekiwanie moje wyniki badań zwrócone. Ku mojemu zaskoczeniu ekstremalnych dane dopasowane dobrze w marginesie błędu za przodków. Obraz po lewej dość dużo mówi wszystko. 95% Wschodnioeuropejska, 3% skandynawskie i fiński. Oczywiście to sprawia, że 101% wschodnioeuropejskich P. Położony na mapie ftdna są również pozycje znanych krewnych i najbardziej wiarygodnym zapisem starożytnego matek i ojcowskiego DNA, które mogłyby być związane ze mną. Wszystko to znajduje się w samym sercu obszaru docelowego.

Byłbym w stanie przenieść moje wyniki przodków do ftdna z ufnością, że wyniki były dokładne.

WJakie są historie, które otaczają tajemnicę mojego bardzo wąskim etnicznej makijażu? Może kiedyś się dowiem. To cud, że mój dziadek żył około trzech mil od mojej babki. Jak mogli nie mieć znamy? Żadna z rozmów I przypominają wspomnieć tę bliskość ze starego kraju.

TOprogramowanie jest swobodnie dostępne on-line, aby sprawdzić, czy jesteś wsobne tak daleko wstecz, jak siedmiu pokoleń. Widząc bliskość mojego przodka Pobiegłem dane za pośrednictwem tylko nie znaleźliśmy śladu tego rodzaju mieszanki. Widać, jestem pewien, jak bardzo chciałbym wiedzieć, co stało się z moich dawnych krewnych słowiańskich. Jak oni stać się chrześcijaninem? Jak udało im się przetrwać będących poddanych? DNA może opowiada jak archeolodzy i antropolodzy odkryć szczątki ludów tych ziem i przetestować ich genetykę.

MMoje życie zostało wypełnione dużo wędrując po całym świecie. W związku z tym wydaje mi się dziwne, aby zobaczyć wielu pokoleń poród moich ludzi do tego jednego miejsca na ziemi przez tak długi czas. Powiedział, że jest w bardzo abstrakcyjny sposób, czuję się bardzo podłączony do Polski południowej i zachodniej Ukrainy. Jeśli to możliwe, chciałbym bardzo chciałbym wybrać się na wycieczkę do tej ziemi i tych narodów.

atDNA testowanie jest jednym z największych narzędzi genealogów genetycznych wykorzystujących prześledzić swoje linie rodzinnych. Coraz więcej ludzi biorą te testy. Pewnego dnia być może będę spotkać kuzynów z innych rodów rozwijać większe obraz historii rodzinnej. Ponieważ liczba ludności na świecie jest zawsze w ruchu i zmiany możemy powiedzieć, że przewidywania etniczna są bardzo często wykształconych domysły. Oto wielki strona learning dotyczące tego tematu: identyczne przez pochodzenie

dnaland autosomal

Makijaż przodków Według DNA.LAND algorytmów

DNA.Land przodków Analiza

Jest to internetowy publicznego autosomalnie / przodków strona analizy nazywa DNA.Land . Nie jestem do końca zadowoleni z wyników, ale są one dość blisko. Usługa jest poprawa cały czas, a baza danych jest coraz większa. To z czasem stać się cennym narzędziem.

Grupy etniczne tworzą oznaczenia różnią się zarówno od przodków DNA i Family Tree DNA. Wygląda na to, aby przesunąć moje pochodzenie etniczne kierunku "North słowiańskich", a nie Europy Wschodniej. Inną osobliwością jest to, że niemal całkowicie wyklucza mnie z Polski, gdzie mam śledzić moich przodków początki sięgają 200 lat poprzez szlak papieru. Mają mnie w 100% zachodniej Eurazji, które jest geologicznych przejście na wschodzie z innych źródeł analitycznych.

Mimo to, jest to miłe narzędzie, które przyczynią się do poprawy jako baza danych i zwiększa wejściowych publicznych. Wydaje się, szybko rozwijającej się zasób więc będę aktualizować jak ulepszenia są wykonane.

~~* Mitochondrialnego DNA - Dziedziczenie od matki *~~
mtDNA.jpg

mtDNA

TKolejna duża inwestycja w moim genealogicznych poszukiwań było pełne badanie mitochondrialnego DNA. Zdecydowałem się na pełną analizę sekwencji mtDNA przez Family Tree DNA firmę out of Texas, USA. DNA ten nie znajduje się w jądrze komórkowym, jak ludzki naszych chromosomów. Zamiast tego jest ona przekazywana z matki na potomstwo przez jej mitochondriów, które są przesyłanych wyłącznie przez kobiety dla ich potomstwa. Wydawało się dla mnie ważne, aby uchwycić te dane w pamięci mojej drogiej matki. Dzięki nim pamięć o jej miejscu w ludzkości zostanie zapamiętany.

Mitochondrium (liczba pojedyncza) jest bardzo stara. Mutacje, które mają miejsce w tym o wiele bardziej częste niż ta, która znajduje się w markerów chromosomowych, takich jak męski Y chromosomie. Z tego powodu jest bardzo wiarygodnym wskaźnikiem starożytnego DNA i można prześledzić drogę powrotną z większą pewnością pokazując nasze matki linie.

Mama niosła haplogrupy T1a1b i dał go do mnie i moje rodzeństwo. Moja siostra wtedy minie go wraz z jej dziećmi.

Jeśli są Państwo zainteresowani dodatkowymi informacjami w sprawie mtDNA można znaleźć podstawową wiedzę o tym tutaj w Wikipedii mitochondrium " lub którykolwiek z licznych serwisów on-line, które są przeznaczone do nauczania nam, co musimy wiedzieć na ten temat.

phylogenetic map

Filogenetyczna Sieć T subclades mtDNA. T1a1b jest subclade odziedziczyłem po matce.

TFilogenetycznym Network Mapa Haplogrupa T subclades

TSieć filogenetyczne jest mapa genetyczna mutacji, które miały miejsce w czasie w drzewie ludzkiego DNA. Przedstawia relację z tych mutacji jednego do drugiego. Różne style tych map można znaleźć, ale wszyscy deklarują, że wszyscy jesteśmy kuzynami. Staliśmy genetycznie odległe z wieloma z upływem czasu. Tak bardzo, że trudno porównać nasze genetyczne w poszczególnych obszarach naszej makijażu DNA. Z drugiej strony istnieją starożytne powiązania z bliskich krewnych, które często mogą wyraźnie widać. Genetyczne genealogów używać tych markerów DNA w próbach dowiedzieć krewnych. Ta mapa pokazuje filogenetyczne sieci niektóre z różnych relacji i unikalnych mutacji mitochondrialnego DNA haplogrupy T subclades.

TTen szczególny map oraz wyjaśnienie jego charakterystyki pochodzi ze strony wytwarzanego przez dr David A. Pike Memorial University of Newfoundland. Gorąco polecam, jeśli jesteś zainteresowany większą głębię zrozumienia, jak ta sieć mtDNA został odwzorowany. Dr. Strona Pike można znaleźć tutaj.

phylogenetic tree

Filogenetyczna Sieć T subclades mtDNA. T1a1b jest subclade odziedziczyłem po matce.

Drzewa filogenetycznego z subclades Haplogrupa T-T1a

AInnym sposobem wyrażania stosunki różnych mutacji mitochondrialnego DNA przedstawiono tu w niewielkiej części ogólnej "drzewa" w mtDNA. Tu można zobaczyć specjalnie mutacje mtDNA jesteśmy świadomi aktualne. Te drzewa filogenetyczne zmieniają się w czasie, gdy więcej osób są testowane.

TPełen zakres drzewo jest bardzo duże i zaczyna się od indywidualnej kobiety, która nosi nazwę Ewę przez genetyków. Można przeglądać go w http://www.phylotree.org/tree/main.htm . Aby przejść do haplogrupy T trzeba iść R * klad i przewiń do kladu T recenzję T i jego subclades.

Jeśli chcesz zobaczyć całą mtDNA filogenezy w formacie PDF można znaleźć na http://www.mitomap.org/pub/MITOMAP/MitomapFigures/mitomap-phylogeny.pdf . To ogromna wczytany plik z danymi, jeśli jesteś zainteresowany w uzyskaniu trochę naukowy o mtDNA. Z drugiej strony uproszczona forma może on znaleźć na http://www.mitomap.org/pub/MITOMAP/MitomapFigures/simple-tree-mitomap-2012.pdf

Działalność śledzenia luźne końce odkryć badawczych jest fenomenalny. Istnieje tak wiele szlaków podróżować w naszej wiedzy na temat genetyki i odkryciu naszego miejsca w zakresie humanitarnego wyścigu, który może być trudne. Na razie jestem zadowolony z tego poziomu wiedzy na temat mtDNA mojej rodziny. Nie ma wątpliwości, wiele więcej, aby dowiedzieć się o genealogicznych aspektów mtDNA ale teraz zostały skoncentrowane na moim Y chromosomie. Jest bardziej przyjść jak nowe odkrycia są dokonywane.

 

~~* Y Journey - Ścieżka w poszukiwaniu moich przodków po mieczu-prezent od Mojego Ojca *~~

Kim Y chromosomowe Odkrycia

 

My First ydna Test - STRs i SNP

Jest dużo żargonu związane z genealogii genetycznej. Większość z nich pochodzi ze środowisk naukowych i zostało przyswojone przez społeczność badawczą geneaology genetyczne. Nie wolno do tego nowego słownictwa przestraszyć was. Na szczęście dla nas, istnieje wiele bardzo pomocnych ludzi online, które dokonały zrozumienia tej nowej kultury i jej żargon całkiem proste. Istnieje wiele tysięcy osób zaangażowanych w poszukiwaniu swoich korzeni jako ciekawy czas przejścia. Pomagają sobie nawzajem. Istnieje również wiele osób ze środowisk naukowych, którzy studiują ten fascynujący temat. Robią wiele, aby pomóc nam, ponieważ przyczyniają się do ich zrozumienia genetyki dzieląc nasze unikalne historie i historie nasze DNA mówi.

Gdy mamy do czynienia z ojcowskich rodów odziedziczonych przez ojca, należy przede wszystkim rozwiązać tajemnice ukryte w chromosomie Y. Tylko mężczyźni mają chromosom Y. Istnieją dwa aspekty chromosom Y, które są analizowane z badań DNA. Jeden z nich to nasza Krótki powtórzenia tandemowe (STRs), a drugi zwany nasze polimorfizmy pojedynczego nukleotydu (SNP). Rozsądnym wytłumaczeniem tych unikalnych cech molekularnych można znaleźć tutaj: STRs vs SNP, wielokrotne osobowości DNA . Są regiony w naszym DNA, które mają unikalne markery powtarzanych sekwencji specyficznych cząsteczek, które tworzą nasze DNA Y. Obszary te pomagają nam znać haplotyp (genetyczne typu basen), że mężczyźni otrzymali od swoich ojców. Ponieważ znajduje się na chromosomie Y jest ona prowadzona wyłącznie przez mężczyzn i przesyłane do męskiego potomka z ojca na syna. Z biegiem czasu pojawiają się mutacje, które odbywają się w tych pomieszczeniach i na podstawie analizy tych zmian możemy odkryć, gdzie są zlokalizowane w genetycznie męskich grup genetycznych (haplotypów) humanistycznych genetycznego drzewa męskich rodów. To naprawdę nie jest skomplikowane i bardzo polecam zacząć zyskuje zrozumienie tej niesamowitej aspekcie swojej ludzkiej makijażu.

STR Certificate

Moja Certyfikat STR pokazujący mojego krótkiego powtórzenia tandemowe (STRs)

STRs

Testy DNA wymaga dużo cierpliwości. Jest prawdziwym "tsunami" testów DNA dzieje. Jest to o wiele tańsze, niż rok temu i istnieje ogromna góra-puchną zainteresowania genealogii genetycznej. Patrząc z perspektywy czasu, że warto było czekać, a koszt.

Pierwszy test Y wziąłem właśnie z Family Tree DNA . Zdecydowałem się na badania Y-DNA 67. Cieszę się, że tak. Jeśli zaczniesz z mniej markerów zawsze można "upgrade" swoją ocenę, jeśli chcesz. Im więcej markery przetestowaniu tym łatwiej będzie ci znaleźć dokładniejsze wyniki z dostępnych baz danych. Ostateczny wynik mojego testu Y-67 był ten certyfikat po lewej stronie.

Osoby z tego zestawu STRs posiadają unikalne znaczniki skojarzone z haplogrupy I2a "Dynarydów Północnej". Więcej informacji na temat tego ostatniego.

SNP Certificate

Moja SNP certicate pokazując moich polimorfizmów pojedynczego nukleotydu (SNP)

SNPs

Polimorfizm pojedynczego nukleotydu to kolejna warstwa wyjątkowość w naszym DNA. Jeśli STRs są powtórzenia wzoru w naszym chromosomie nici następnie SNP są unikalne konfiguracje naszych cząsteczek DNA wzdłuż tych pasm. Ta cecha naszego DNA wskazano nasze miejsce w grupach mężczyzn w męskich genetyki ludzkiej rasy.

Wstępne badania wykazały, że byłem częścią haplogrupy I-P37. To był bardzo pomocny i przyniósł mi do zrozumienia, że ​​nauka miejscu szacuje, że stoję w chromosomie Y drzewa gatunku ludzkiego. I chociaż informacje o genetyce człowieka jest stale aktualizowana ogólny "miejsce" relationally do haplogrupy Y drzewa pozostaną takie same. Ja zachęca do badania danego SNP jednego z grup genetycznych genealogii należę. Markerem SNP jest S17250, znany również jako YP204. Testowałem z firmy o nazwie YSEQ dla tego jednego SNP. To było bardzo przystępne. Test ten zwrócił S17250 +, co oznacza, że ​​mutacja została potwierdzona. Wyniki YSEQ ustalono, że najprawdopodobniej z subclade haplogrupy z I2a-CTS5966 (I-CTS10228).

Po znacznym naradzie postanowiłem dokonać inwestycji w celu zrobienia testu ftDNA Big-Y. Jest to kompleksowe badanie chromosomu Y. Jest to kosztowne, ale myślałem, że to przyczyni się do lepszego zrozumienia moich ojcowskich rodów i jego początków. Nie było również duże prawdopodobieństwo, że dane te przyczyniłyby się do nauki obywateli.

Informacje związane z DNA, testów i ich wyników są aktualizowane przez cały czas. W 2015 roku ponad milion osób zostało przetestowane dna tak szybko bazy danych są wypełniane. Istnieje odkrycia starożytnych zachowanych ludzkim DNA są dokonywane na bieżąco również. Ponieważ moim głównym haplogrupy jest haplogrupy "ja" i moim głównym subbranch jest I2a, byłem zainteresowany tym 2015 odkrycie genetycznego na przykład: górnego paleolitu genomów . W tym przypadku 4 starożytne osoby zostały odkryte w jaskiniach. Trzy w górach Kaukazu, a jeden z nich, ze Szwajcarii. Człowiek ze Szwajcarii był haplogrupy I2a. Ilustruje to fakt, że haplogrupy I i jego subclades były jednymi z pierwszych mieszkańców Europy. Bardzo fajny. Teraz wiem, dlaczego czuję się tak stary :).

 

Aby zilustrować te fakty I to tu wizualny haplogrupy Y drzewa. Stanowi główne gałęzie znalezione tutaj: ISOGG_YDNATreeTrunk

 

SNP Certificate

Zaktualizowany SNP certicate pokazując mój nowy terminal SNP

Zaktualizowany SNP certyfikatu

Tym bardziej, że ludzie Big Y bardziej prawdopodobne ISOGG potwierdzi ten nowy oddział na ludzkim chromosomie Y drzewa.

 

Więc krótka wersja mojego testowania i związanych z nią rewelacjami idzie coś takiego.

 

 

DNA Testing Timeline and Results
Test Results
FTDNA Y67 Test (Y Chromosome 67 STR Test) Haplogroup I "Presumed Positive" Subclade I-P37
Full mtDNA Test (Full Sequence Mitochondrial DNA Test) Haplogroup T Subclade T1a1b
FTDNA Family Finder (Autosomal DNA Test) 95+/- % Eastern European Ethnicity
AncestryDNA (Autosomal DNA Test) 99+/- % Eastern European Ethnicity
YSEQ Individual SNP Test for S17250 SNP S17250+ Positive Subclade I-CTS10228
FTDNA Big Y Test Positive Subclade I-CTS10228
YFull Full Service BigY Test Y Chromosome Analysis Positive Subclade I-Y4882*, 34 Novel SNPs, 91 Private STR Mutations
FTDNA BigY Test Y Chromosome Analysis Updated Terminal Subclade to I-A7358

 

Jak widać SNP pomóc zdecydować haplogrupy i jego subclades. Pomagają również określić, co nasz terminal subclade jest. Terminal subclade jest ostatnią gałęzią drzewa, które jest powszechnie uznaną przez różne organizacje i muszą być dzielone z innymi ważność. Może się mylące, gdy różne organizacje autorytatywne i grupy stosują różne zasady i nazwy grupy tych oddziałów. Poniżej znajdują się różne grupy Jestem częścią co ftDNA i jak definiują one gałąź drzewa.

Istnieją przesłanki, że nowy subclade zostało odkryte, do których jestem związany. Jest Mutacja w 19468160, który został nazwany A7358. Znam kogoś, kto podziela tę mutację, ale wybrał nie zrobić o jego publicznej. Niemniej jednak nie powinno być innych nosicieli tej mutacji i mam nadzieję, że jeden z nich będzie testowany pewnego dnia wkrótce. Test dla tej osoby subclade jest tani i można je znaleźć w laboratorium YSEQ.Net tutaj .

 

Ścieżka projektu Haplogrupa Klad
FTDNA Project Group Subclade Path
Polish Group I-P37 : M423+ CTS10936+ CTS5966+ S17250+ Y4882+ A7358+ (updated 03/06/2016)
I2a Y-Haplogroup I2a2 'Dinaric' L621>CTS10228>S17250>Y4882>A7358 (I-A7358)
Ukrainian DNA [UA] I2a1b [M170+ M438+ L460+ P37.2+ M423+ L621+ CTS4002+ L147.2|CTS10228|CTS5966+ S17250|YP204+ Y3548+ Y4882+ A7358~] (updated 03/06/2016)
Baltic Sea Group I2a1b2a1a2 L621 > CTS10228 > S17250 > Y4882 > A7358
RussiaDNA Group I2a1b2a1a2 L621 > CTS10228 > S17250 > Y4882

 

 

isogg clade path

ISOGG Clade Path

Będę pisać tu okresowo jak dowiedzieć się więcej. Szczególnie chcę podziękować Andrii Lundiak za inspirujące mi się umieścić tę stronę razem. Chciałbym również podziękować Krzysztofowi Narog dla łącząc to niesamowite plik KML i mapy związane z SNP L621 i subclades. Kliknij ten link, aby go zobaczyć: Krzysztof Narog za haplogrupy mapę

Mam zamiar w końcu zrobić stronę genealogiczne ze zdjęciami itp, a także starożytnej stronie DNA, które dokumentują odkrycia moich starożytnych plemion paleolitycznych przodków Hunter / zbieraczy na kontynencie europejskim. Patrz poniżej.

ISOGG Klad Ścieżka z odpowiednimi Mutacje SNP
ISOGG Haplogrupa SNP Inne nazwy Y-Position Mutacja
I M170 PF3715 14847792 A- > C
I2 M438 P215; PF3853; S31 16638804 A- > G
I2a PF3647 L460; S238 7879415 A- > C
I2a1 P37.2 PF4004 14491684 T- > C
I2a1b M423 19096091 G- > A
I2a1b2 L621 S392 18760081 G- > A
I2a1b2a CTS10936 22844090 T- > C
I2a1b2a1 CTS10228 19334357 A- > C
I2a1b2a1a S17250 YP204 15531354 G- > A
I2a1b2a1a2 Y4882 21135222 G- > A
A7358 19468160 G- > A

 

~~*Krzysztof Narog mapa I2a-L621~~*

Krzystof produkowane tą niesamowitą mapę haplogrupy I2a i wielu jego subclades. Plik KML jest dostępna w Google Mapa Krzystof użytkownika. Otwórz mapę i wyeksportować plik. GoogleEarth otwiera go dobrze.

Mapa bieżącym subhaplogroup I-Y4882. Y4882 = I2a1b2a1a2 ISOGG. Ikona słońcu, gdzie mój pradziadek i dziadek urodzili się w Khrabuzna, Khmelnytskyl, Ukraina.

 

 

FTDNA Y Haplogrupa Drzewo Aktualizacja 06 marzec 2016

Niespodzianka! Niespodzianka! Wystarczy się, by sprawdzić swoje dane na stronie Family Tree DNA i mają dodaje Y4882 i A7358 SNP do mojego haplogrupy drzewa. To bardzo ekscytujące. Znam tylko jednego innej osoby, która niesie, że SNP oraz fakt, że został on wprowadzony do bazy danych oznacza, że ​​osoba lub inny przedstawiła swoje dane do bazy danych. To doprowadza mój genetyczny genealogiczny harmonogram trochę bliżej do chwili obecnej. Mutacja A7358 jest około 1500 lat. Najedź i wybierz obraz, aby zobaczyć powiększoną wersję.

 

FTDNA Y Haplogrupa Drzewo Aktualizacja 07 maja 2016

FTDNA oficjalnie potwierdził moje aktualizowane haplogrupy I-A7358 jak widać na poniższym przechwytywania ekranu

I-A7358.png

 

FTDNA Y Haplogrupa Drzewo Aktualizacja 10 maja 2016

Moja potwierdzone haplogrupy I-A7358 SNP ma dwie inne znane osoby z tą mutacją. To potwierdza, że ​​SNP nie jest dziwne jeden. Jedna osoba z Polski i jeden ze Słowacji / Karpacka-Rusinów / Ukraine okolicy! Nadal staram się śledzić, że jeden w dół. Co mogę znaleźć fascynujące o tym wszystkim jest to, że mogę podzielić się kolejną mutację z jedną z tych osób, które w mojej ocenie mówi, że jest to prawdopodobnie kolejny oddział w horyzoncie.

 

YSEQ I2a M423 panel Aktualizacja 11 marzec 2016

Firma testowanie YSEQ DNA jest obecnie oferuje zaktualizowaną testu I2a M423 panel, który obejmuje najnowsze istotne wspólne SNP związane z oddziału Dynarskie z haplogrupy I2a M423. To jest bardzo ekscytujące, ponieważ podkreśla moją A7358 SNP. Zwiększy to szansę na odkrycie innych w tej nowej gałęzi drzewa Y DNA I2a.

Jeśli zastosujemy schemat drzewa widać moją drogę klad być: M423> F3145 (zamiennik L621) > CTS10936 > CTS10228 > S17250 > Y3548 > Y4882 > A7358

Jeśli wyniki wskazują STR jesteś częścią tej haplogrupy lub jeśli pozytywny wynik tej haplogrupy lub subclade downstream to pomoże Ci określić ostatnią uznaną SNP terminala dół od ciebie, jeśli nie ma żadnych. Panel M423 jest dostępny tutaj . Najedź i wybierz obraz, aby zobaczyć powiększoną wersję. (Odpowiedzialność- nie ponosi interes finansowy w YSEQ lub jakiegokolwiek innego genetycznego firmy badawcze. Usługi są uznawane jedynie jako punkt zainteresowania genealogii genetycznej).

~~*  Starożytnego DNA Europy - I2 Y Haplogrupa  ~~*

Haplogrupy I i jego subclades są oryginalnymi Hunter / zbieracze Europy. Puli genowej sięgają paleolitu i mezolitu Europie. Odnalezione poniżej okazy pochodzą z tych starożytnych korzeni mojego plemienia. Więcej o tej historii starożytnej jest odkryta przez cały czas.

 

 Grotte du Bichon, Switzerland I2a Paleolithic

 

 Loschbour, Heffingen, Luxembourg I2a1b Mesolithic - Loschbour, Heffingen [LSB 1] dark hair, 50% probability of blue eyes, darker skin than Neolithic sample. L178+, M423+, P37.2+, L460+, M438+, L68+, P38+, M170+, M359.2-, L161.1-, L621- reported as I2a1b*

 

 Motala 2, Sweden I2c2 Mesolithic - PF3827+, L597+, P38+, U179+ , L41+, M253-, L37-

 

 Motala 3, Sweden I2a1b Mesolithic - M423+, L68+, M258+, U179+, L181-, L417-

 

 Motala 6, Sweden I2a1 Mesolithic - P37.2+, L55+, L232-, L159.1-

 

 Motala 9, Sweden I2a1a1a* Mesolithic - L672+, P38+, P40-, Z118-

 

 Motala 12, Sweden I2a1b Mesolithic - L147.2+, L178+, M423+, L178+, M423+, P37.2+, L460+, L68+, M170+, M258+, U179+, M359.2-, L621-

 

 Ajvide [Ajv 58], Sweden I2a1 Mesolithic - Pitted Ware Culture M429+, P126+, P129+, L460+, P37.2+

 

 Tiszaszölös-Domaha´za [KO 1], Hungary I2a Neolithic - Körös Culture

 

 Vinkovci Jugobanka [VINJ 4], Croatia I2a1 Neolithic - Starčevo Culture

 

 Els Trocs [I0412/Troc 5], Spain I2a1b1 Neolithic L161+, CTS1293+ Haak et al 2015

 

 Apc-Berekalja I [I1495/NE 7], Hungary I2a Neolithic - Lengyl Culture

 

 Treilles, Aveyron [577], France I2a1 Neolithic Lacan et al 2011

 

 Treilles, Aveyron [596], France I2a1 Neolithic M438+, P37.2+ Lacan et al 2011

 

 Dolmen of La Pierre Fritte, Villeneuve-sur-Yonne [LPF 27], France I2a1 Neolithic Megalith Culture

 

 Dolmen of La Pierre Fritte, Villeneuve-sur-Yonne [LPF 36], France I2a1 Neolithic Megalith Culture

 

 

Stanley & Alexandra Petrowski
34620 Tiller Trail Hwy.
Tiller, Oregon 97484
mohair@singingfalls.com
TOP